top of page

סוכרת - "המתוק המר"

"המתוק המר" הצד האפל של מחלת הסוכרת! לעולם אל תאמרו "לי זה לא יקרה". אל תדפדפו את הבלוג הזה, הוא יכול להציל חיים, תעזרו לי לשתף אותו 🙏

לכאורה זה יראה לכם כמו "עוד בלוג רגיל" אך בהמשך תבינו עד כמה הוא לא, הוא נכתב מתוך זעקה אדירה ומעומק הלב, מקלידה את המילים בגרון חנוק ולא מאמינה.

לצערי זה לא הבלוג הראשון שלי בנושא ובוודאי שלא האחרון.

https://www.facebook.com/moraneinstein/

לא יודעת מאיפה להתחיל.. מהסוף להתחלה ואולי להפך? כמטפלת אני מקבלת הרבה מקרים של מחלת הסוכרת על כל שלביה, ראשונים ומתקדמים ובהתאם לכך מתבצע הטיפול, כל אחד מביא איתו רקע שונה, טיפול תרופתי, סגנון חיים..

למדייקים בתכנית הטיפול הצלחה בטוחה, משפט עם הרבה משמעות ורושמת אותו בביטחון מלא מאחר וזה הוכח לאורך כל השנים בהן אני מטפלת, השיפור בא לידי ביטוי בהרבה מישורים, במדדי בדיקות הדם, בהפחתת התרופות (את זה מבצע אך ורק הרופא המטפל ככל מתקדם התהליך) ערכי הסוכר מתאזנים, ההרגשה משתפרת, תסמינים שונים נעלמים..

מתי לאחרונה ביצעתם בדיקת דם? יתכן ורמת הסוכר בדמכם גבוהה ואינכם מודעים לכך, בתחילתה לא תחושו כלל תסמינים והיא תתגלה בבדיקת דם אקראית, בשלבים מתקדמים יותר של המחלה יתכנו תופעות כדוגמת השתנה מרובה, צמאון ויובש בפה, עייפות וחולשה, רעב מוגבר מלווה בירידה במשקל. לצערי רבים ממטופליי סובלים ממנה.

סוכרת היא בעיה בריאותית שמתאפיינת בעליה ברמת הסוכר בדם, בטווח הארוך היא עלולה לגרום למחלות לב וכלי דם, בעיות בכליות, איבוד ראייה עד מצב של עיוורון, קטיעת גפיים, שכיחות גבוהה לזיהומים ובעיות בריאות נוספות. תזכרו טוב טוב את השורות האלה..

הגלוקוז דרוש לשם אספקת אנרגיה לכל תא מתאי הגוף, אך אם רמתו בדם גבוהה מדי הוא הופך לרעיל למוח ולאיברים נוספים בגוף. קיימים כמה סוגים של סוכרת בינהם "סוכרת מבוגרים" או בשמה Type2, בעבר המחלה אפיינה את האוכלוסייה המבוגרת אך בשנים האחרונות מלבדה יותר ויותר ילדים ונוער חולים במחלה, זאת בשל תזונה לקויה, השמנת יתר ומיעוט פעילות גופנית.

האינסולין שמיוצר בגוף של הסובלים מהמחלה והגלוקוז שאותו הוא מעביר אינם יכולים לחדור בצורה יעילה לתאים. לרוב תזונתם של החולים בסוכרת תהיה עשירה בפחמימות מעובדות ודלה בסיבים תזונתיים.

שינוי הרגלי אכילה מותאם אישית ואורח חיים בריא יובילו לאיזון רמות הסוכר והחזרתם לטווח הנורמה. זכרו תרופות לא מטפלות בשורש הבעיה אלא בסימפטום עצמו ולכן אל תישארו באזור "הנוחות", הן גם עלולות ליצור נזקים בריאותיים כאלה ואחרים. תפעלו לשינוי וקידום בריאותכם בכל הרבדים! במסגרת תכנית טיפול מקיפה הכוללת שינוי באורח החיים והתאמה אישית אמליץ למטופליי על מגוון רחב של מזונות שיעזרו לאזן את רמת הסוכר, שילוב פעילות גופנית ועוד. .

לעתים אנחנו קוראים פוסט / כתבה באינטרנט / מידע רפואי ועוברים הלאה, לא מייחסים חשיבות.

זוכרים את השורות שביקשתי מכם לזכור? מי שמכיר אותי יודע עד כמה אני יכולה להיות "קרצייה" ולשבת על הוריד כמדובר בבריאות של מטופליי, הפעם אני מרגישה שנכשלתי ובגדול, התחושה הנוראית תלווה אותי לכל החיים 😔

את הנעשה אין להשיב. אדם יקר מאוד לליבי אובחן לפני שנים רבות כחולה סוכרת, התעלם מהמצב וחשב שכל אותן הזהרות על השלכותיה הן רק "מילים" ולא העלה בדעתו שיש להן משקל רב והוא יחווה זאת על גופו..

סוכרת שכבר הייתה מאוזנת בעקבות תהליך הבראה שעברנו יחד, אך לאחר זמן מה הגיע שוב שלב של מתירנות ואט אט חזרה להרגלים הישנים למרות כל אותן האזהרות, למרות כל אותם הניסיונות לגרום לו לחזור למסלול הנכון, לאכול כמו שצריך, לבצע פעילות גופנית, לבצע ניטור קבוע ויומי של רמות הסוכר בדם..

ההשלכות לצערי לא איחרו לבוא, בתחילה הופיע פצע קטן באחת הבהונות בכף הרגל שלא נירפא למשך תקופה ארוכה, ניסיונות חוזרים ושונים של טיפולים אנטיביוטיים אך לשווא, אישפוז ממושך בבית חולים (ובצל הקורונה) על רקע הזיהום, אנטיביוטיקה בכמויות ולתקופה ממושכת, אותו פצע "קטן" הפך להיות נמק אותו נמק לא הותיר לרופאים ברירה והם נאלצו לקטוע את הבוהן הפגועה.. "על הדרך" הגיע בונוס נוסף, כליות שנפגע תפקודם בעקבות טיפול תרופתי של שנים בסוכרת.. ושם הלב שלי נקרע, אני יודעת שאילו רק היה חוזר ומקשיב לי זה לא היה קורה!

אני מפצירה בכם אל תיקחו דברים כמובן מאליו, אל תזניחו, תשמרו על בריאותכם על אחת כמה וכמה אם אתם כבר חולים במחלה.

בריאות לכולנו 🌺

59 views1 comment